Programlar
Sanat Programı
50
Değerler Eğitimi
77
Programlarda verilen eğitimlerin ağırlıkları yukarıdaki gibi sıralanmıştır.
77

Programlar

G eleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bireyler olmaları, becerilerinin keşfedilip güçlendirilmesi hepimizin ortak dileğidir. Bizler Yeşilyurt Açı Koleji olarak sevgi anlayışımızı eğitim tecrübemizle birleştirdik, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek için yola çıktık.
Sadece değişimi takip eden değil, değişime yön veren, farkını ortaya koyan aktif bireyler yetiştirmeyi hedefleyen, kendini geliştirme ve farklı bakış açısı kazandırmaya yönelik eğitim modeli uygulayan ortaokulumuzda eğitim misyon ve vizyonumuza uygun olarak etkin öğrenci, etkin öğretmen ve etkin sınıf kavramları yaşama geçirilmiş ve başarıda süreklilik esas alınmıştır.
Yeşilyurt Açı Kolejinde; öz güveni yüksek, kendini rahatlıkla ifade eden, akademik alanda başarı gösteren, sporla ve sanatla ilgilenen, ulusal ve evrensel değerlere bağlı, gelişen ve değişen dünyaya daha çabuk ve etkin bir biçimde katılan nesiller yetiştirmek için ciddi bir uğraş veriyoruz.

Programlarda neler var ?

  • Sanat Programı | 2017-2018
    Etik ve estetik değer kaygısı olan birey Yeşilyurt Açı Koleji, sanat eğitiminde ,estetik kaygıyı ve güzellik arayışını odağa alır. Bu alan sadece sanat derslerinin programı içinde sınırlandırılmayıp okulun tüm program içeriklerine entegre edilmiştir. Bu açıdan Yeşilyurt Açı Koleji öğrencileri, temel sınıflardan itibaren farklı alanlardaki sanat eserleri ile tanışma olanağı yakalar sağlanır. Estetik duyarlılığı gelişmiş iyi birer sanat tüketicisi bireyler yetiştirmek Yeşilyurt Açı Koleji’nin temel amaçlarındandır.
  • Değerler Eğitimi | 2017-2018
    Yeşilyurt Açı Koleji’nin temel yaklaşımlarından biri saygılı bireyler yetiştirmektir. Bu anlayışla öncelikle öğrencilerinin özsaygılarının oluşması için gayret gösterilir. Kendine saygı duyan öğrencilerin diğer insanlara, canlılara ve çevreye saygı duyacaklarını bilinir.

Program Eğitimleri

Yeşilyurt Açı Koleji Anaokulu

Tel: (0212) 573 00 45
Yeşilyurt Mahallesi, Sahil Yolu Cd., 34149 Bakırköy/İstanbul