Açıda Spor
Temel spor Becerileri
50
Denge Sporları
77
Takım Sporları
63
Sporda verilen eğitimlerin ağırlıkları yukarıdaki sıralanmıştır.Tematik öğrenme anaokulunda en çok önem verilen eğitim anlayışımızdır.
77

Açı'da Spor

E ğitime Spor Kattık” sloganıyla, Yeşilyurt Açı Koleji, doğası gereği çocukların oynayarak keşfetme, keşfederek mutlu olma eğiliminden hareket eder. Bunun için Yeşilyurt Açı Koleji eğitim yaklaşımında öğrenme; hareket etme, anlama merakı, keşfe çıkma, anlam arayışı, sevgiyi ifade etme, paylaşmaya ve arkadaşlığa yöneliş, kendine yolculuk, sağlık, mutluluk ve özgürlüğe yöneliştir. Yeşilyurt Açı Koleji’nin bu spor ve öğrenme yaklaşımının odağında “spor her zaman her yerde yapılabilen bir ihtiyaçtır” ilkesi yatmaktadır. Spor içerisinde; iç disiplini, etiği ve ahlâkı barındırır. Bu nedenle öğrencilerimizin gelişimi için temel hareket noktamız sporu bir yaşam biçimine dönüştürmektir.

Açıda Sporda neler var ?

  • Temel spor Becerileri | 2017-2018
    Uzmanlar tarafında geliştirilen bedeni tanıma, zihni tanıma, bilişsel ve fiziksel süreçleri birçok farklı ortama koordineli biçimde hazırlama amacında olan disiplin sayesinde Açı Okulları öğrencileri eğlenirken farkında olmadan birçok sporun temel becerileri ile donanacaklardır. Keyifli oyunlar ve etkinlikler ile zenginleşecek ders çocukların sabırsızlıkla bekleyecekleri derslerden olacaktır.
  • Denge Sporları | 2017-2018
    BEDEN-FORM-DENGE(JONKLÖRLÜK) : bu ders sayesinde Açı Okulları Öğrencileri hem farklı beceriler ile donanacak hem de çok eğlenerek girdikleri sosyal ortamlara renk katacaklardır. El-göz koordinasyonu, çabukluk, reflekslerin gelişmesinin yanı sıra bu ders beyin nöronları arasında ki iletişim hızını da arttırır. Bu yolla bireyler daha spontan ve yaratıcı olma yönünde gelişir.
  • Takım spor Becerileri | 2017-2018
    Kondisyon koordinasyon, kuvvet, güç ve dayanıklılığın geliştirici çalışmalarını başladığı bu evrede birbirinden farklı istasyonlar ile günün ikinci yarısında çocuklarımızın enerjisini doğru yolla kullanmalarını sağlarız. Voleybol, Futbol, basketbol, su topu, yüzme gibi ana branşlarda uzmanlaşmaya başlayan çocuklarımız bir takımın parçası olarak sosyalleşir ve iç disiplinleri gelişir.

Açıda Spor

Yeşilyurt Açı Koleji Anaokulu

Tel: (0212) 573 00 45
Yeşilyurt Mahallesi, Sahil Yolu Cd., 34149 Bakırköy/İstanbul